انواع دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور | قیمت دیزل ژنراتور | فروش دیزل ژنراتور | ژنراتور 

قیمت دیزل ژنراتور 400 کاوا ولوو پنتا tad1343ge

ولوو پنتا

تولید آلمان
VOLVO PENTA
قیمت دیزل ژنراتور 50 کاوا پرکینز PERKINS-1103A-33TG1

پرکینز

تولید انگلستان
PERKINS
VTA28G5

کامینز

تولید انگلستان
CUMMINS
قیمت دیزل ژنراتور 400 کاوا ولوو پنتا tad1343ge

لوول

تولید چین
LOVOL
قیمت دیزل ژنراتور 400 کاوا ولوو پنتا tad1343ge

موتورسازان

تولید تبریز
MOTORSAZAN
قیمت دیزل ژنراتور 50 کاوا پرکینز PERKINS-1103A-33TG1

بنز

تولید ایدم تبریز
BENZ
قیمت دیزل ژنراتور 50 کاوا پرکینز PERKINS-1103A-33TG1

دویتس

تولید آلمان
DEUTZ

دیزل ژنراتور چیست؟

دیزل ژنراتور ترکیبی از موتور دیزل و ژنراتور (آلترناتور) است که برای تولید برق سه فاز و یا تک فاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. موتور دیزل به عنوان مولد نیروی مکانیکی ، سوخت گازوئیلی را به نیروی دورانی تبدیل کرده و این نیروی دورانی توسط میلنگ به شافت ژنراتور منتقل می شود و ژنراتور نیز این نیروی مکانیکی را به برق سه فاز و یا تک فاز تبدیل می کند . توان مکانیکی تولید شده توسط موتور می تواند میزان انرژی الکتریکی خروجی ژنراتور را مشخص کند. انواع دیزل ژنراتور به طور استاندارد بر اساس توان تولید برق بر حسب کیلو ولت آمپر (kVA) و یا کیلو وات (kW) دسته بندی می شوند. انواع دیزل ژنراتور از نظر سوخت مصرفی به سه دسته کلی تقسیم می شوند :

 1. دیزل ژنراتور گازوئیلی یا دیزلی
 2. دیزل ژنراتور بنزینی برای سایزهای کوچک
 3. دیزل ژنراتور گاز سوز

کاربرد دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور به 2 صورت مورد استفاده قرار می گیرد:

 1. بصورت برق اضطراری یا Standby : این کاربرد برای هنگامی است که برق شهر وجود دارد. در این حالت دستگاه پس از قطع برق بصورت اتوماتیک استارت خورده و وارد مدار می شود و پس از بازگشت برق شهر بصورت اتوماتیک خارج شده و مصرف کننده از برق شهر تغذیه می شود.
 2. بصورت برق دائم یا Prime : این کاربرد برای مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که برق شهر وجود ندارد. در این حالت دیزل ژنراتور بصورت دائم، تامین برق مصرفی را انجام می دهد.

دیزل ژنراتور کوپله فابریک

به ژنراتوری که عملیات کوپله ی آن در هر کشوری غیر از ایران انجام شده باشد ، کوپله فابریک می گویند و لازم است بدانید که هیچ یک از تولید کنندگان موتور یا ژنراتور ، خودشان عملیات کوپله را انجام نمی دهند و شرکت های جداگانه ای مانند شرکت ما در شهرهای مختلف دنیا هستند که به صورت مستقل عمل کرده و هر برندی از موتور را با هر برندی از ژنراتور کوپله کرده و عرضه می نمایند.
افتخار و خاص بودن کوپله های فابریک در گذشته متعلق به کشور های اروپایی و آمریکایی بودند ولی با تولید موتور و ژنراتور ها به حالت جدید و عدم نیاز به هم محور شدن موتور و ژنراتور ها توسط کوپله کار که مهمترین و تخصصی ترین مورد را در بحث کوپله در گذشته به عهده داشت ، کشورهای غیر آمریکایی و غیراروپایی مانند افغانستان و ترکیه و لبنان و . . . هم اقدام به بهره بردن از کلمه کوپله فابریک در بازار ایران نمودند .البته هنوز هم مسائل بسیاری در فرایند کوپله وجود دارد که از اهمیت بسزایی برخوردارند.

توجه بسیار بسیار مهم :
فقط دنبال اسم کوپله فابریک نباشید ، چه بسا بسیاری از کوپله های فابریک به مراتب از کوپله های معمولی ایرانی نیز ضعیف تر بوده و په بسا برخی از کوپله های خاص ایرانی حتی از کوپله های اروپایی نیز به مراتب کیفیت عملی و ظاهری بالاتری دارند . پس برای انتخاب دیزل ژنراتور با کوپله مناسب باید نمونه ها را مشاهده کنیم و با درایت انتخاب کنیم و فقط به دنبال کلمه کوپله فابریک نباشیم !!!

از نکات واقعی تمایز کوپله شرکت های مختلف می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • کیفیت قطعات استفاده شده در تابلو کنترل (چینی بودن قطعات به شدت بر روی کیفیت نهایی و قیمت تمام شده دستگاه موثر است).
 • نوع رنگ قطعات فلزی شامل شاسی، فریم تابلو، کوپله دستگاه (استفاده از رنگ پودری الکترواستاتیک یا رنگهای متفرقه).
 • نوع و ضخامت ورق به کار رفته در شاسی متناسب با وزن دستگاه.
 • استفاده از گلندهای مقاوم به نفوذ آب و گردو غبار جهت تابلو و ژنراتور (قسمتهای الکتریکی).
 • استفاده از چهارچوب Structure مناسب جهت رادیاتور در کوپله دستگاه جهت تحمل وزن و جابجا نشدن آن در طول عمر دستگاه.

شرکتهای بسیاری در زمینه دیزل ژنراتور در ایران فعالیت می نمایند. متاسفانه اغلب این شرکتها بیشتر فرمت بازرگانی داشته و در غالب واسطه از خارج و یا از تولید کنندگان داخلی به دست مصرف کننده داخلی عمل مینمایند. تعداد شرکتهای توانمند و تولید کننده دیزل ژنراتور شاید به زحمت به تعداد انگشتان یک دست باشد.

وبسایت رسمی پرکینز

لیست قیمت دیزل ژنراتور

جهت اشراف بر موارد و عوامل موثر بر قیمت دیزل ژنراتور ابتدا لازم است با اجزاء اصلی هر دیزل ژنراتور آشنا شویم. در واقع قیمت دیزل ژنراتور شامل قیمت اجزاء اصلی آن می باشد از جمله:

 1. قیمت موتوردیزل، قیمت ژنراتور
 2. قیمت تابلو کنترل
 3. نوع شاسی
 4. کانوپی سایلنت
 5. ضمانت و خدمات پس از فروش

می باشد. لذا قیمت دیزل ژنراتور و نیز کیفیت آن از نظر نوع برند، توان، کشور سازنده اجزاء آن بسیار متغیر خواهد بود. 

با توجه با فراوانی بیش از حد دستگاه ها و نوسانات قیمت و تفاوت مدل های کوپل و شاسی و متعلقات ، شرکت اسپادانا صنعت جهت رفاه حال مشتریان ، در کوتاهترین زمان ممکن شرح کامل مشخصات فنی و متعلقات دستگاه به همراه قیمت نهایی را در اختیار مشتریان عزیر قرار می دهد . بدین منظور کافیست با یکی از شماره تلفن های 09138101421 – 09136462993 تماس حاصل نموده و با اعلام مدل دستگاه درخواستی به کارشناسان فروش شرکت ، بلافاصله از قیمت و مشخصات فنی مطلع شوید .  

فهرست
تماس سریع
error: دیزل ژنراتور اسپادانا صنعت