موتور برق

موتور برق چیست

موتور برق دستگاهی است که انرژی حاصل از سوخت بنزین، گازوئیل و یا گاز را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. در واقع موتور برق ها همان  ژنراتور ها در ابعاد کوچک و توان حداکثر تا حدود 20 کاوا هستند که می توان در هر مکانی که نیاز به برق می باشد و برق شهری در دسترس نیست از آنها استفاده کرد.

انواع موتور برق

1- موتوربرق ها بسته به نوع سوخت مصرفی در انواع موتور برق بنزینی، موتور برق گازوئیلی و موتور برق گازی تقسیم بندی می شوند.

موتور برق بنزینی: رایج ترین و مناسب ترین نوع موتور برق می باشد، چون سوخت این نوع موتور برق در هر مکانی یافت می شود و مناسب برای کارکرد در بازه زمانی طولانی می باشد. این ژنراتور بنزینی به سه دسته ی زیر تقسیم می شود:

  • موتور برق های اینورتور
  • موتور برق های DC
  • موتور برق استارتی یا هندلی

موتور برق گازوئیلی (موتور برق دیزلی): عملکرد این نوع موتور برق ها مانند دیزل ژنراتور در ابعاد کوچک می باشد.

موتور برق گازسوز:  سوخت این نوع موتور برق ها همان طور که از نام آنها مشخص است گاز طبیعی می باشد و دارای تنوع مدل کمتری نسبت به موتور برق بنزینی و دیزلی می باشند.

2- موتور برق ها از لحاظ سیستم روشن و خاموش شدن به موتور برق های هندلی و موتور برق استارتی تقسیم می شوند.

موتور برق هندلی : این نوع موتور برق های هندلی به موتور برق های دستی معروف هستند و برای روشن کردن آن از هندل استفاده می شود.

موتور برق استارتی : موتور برق های استارتی دارای سوئیچ استارت برای روشن شدن موتور برق هستند.

3- موتور برق ها از لحاظ تعداد فاز و توان خروجی به دو دسته، موتور برق تکفاز و موتور برق سه فاز تقسیم می شوند.

ژنراتور برق یا موتور برق !!!
اصطلاح “ژنراتور برق” یک اصطلاح کلی است. ژنراتورهای الکتریسیته اغلب موتور برق نامیده می شوند. با این حال، به معنای وسیعتر، اصطلاح “ژنراتور برق” به دستگاههایی مانند سلولهای گالوانیک، ژنراتورهای الکتروشیمیایی، ژنراتورهای مغناطیسی هیدرویدیامیک، مبدل های حرارتی، مبدل های فتوولتائیک و باطری های خورشیدی نیز اعمال می شود.

انواع موتور ژنراتور و کاربرد آن

میتوان گفت این موتورها نوعی از دیزل ژنراتورها محسوب میشوند که با توجه به اندازه و قدرت بسیار بالای آنها، موتور برقها در سایزها و توان کمتر تولید میشوند تا پاسخگوی طیف گسترده تری از کاربران باشد.

موتور برق

موتور برق وسیله ای کاربردی برای تأمین برق مورد نیاز بنا به مصرف شرکت یا فرد می باشد. موتور برق انرژی مورد نیاز جهت شروع به کار کردن را از طریق سوخت (بنزین) تأمین می کند.

موتور برق بنزینی یکی از پر کاربردترین انواع موتور برق می باشد که برای مدت زمانی طولانی این نمونه از موتور برق ها بسیار مناسب هستند. دسته موتور برق بنزینی با استفاده از بنزین انرژی الکتریکی را تولید می کنند. به دلیل اینکه سوخت این موتور برق از نوع سوخت های فسیلی می باشد گازهای اکسید کربن و دی اکسید کربن تولید می کنند که بایستی به دلیل رعایت نکات ایمنی در فضای باز مورد استفاده قرار بگیرند. در صورت استفاده از دودکش می توان آن را در فضای بسته به کار برد.

موتور برق قابل حمل یا کیفی نمونه ای جدید از موتور برق های بنزینی می باشد که به صورت یک کیف تولید شده اند. ظاهر متفاوت آن که مانند کیف است به همراه وزن سبک آن سبب شده گروه های کوه نوردی، تفریحی و … از آن بیشتر استفاده کنند. نمونه های خارجی موتور برق کیفی بدون صدا بوده که این سبب تمایز این دسته از بقیه موتور برق ها شده است. وزن حدودی موتور برق قابل حمل یا کیفی حدود 20 کیلوگرم می باشد.

عوامل موثر بر کیفیت موتور برق ها

دامنه تغییرات فرکانس

– دامنه تغییرات ولتاژ

– تغییرات شکل موج سینوسی

از نظر تولید صدا موتور برق ها به موتور برق های بی صدا (کانوپی) و با صدا تقسیم می شوند. موتور برق صدا دار از نوع بدون عایق می باشد.

موتور برق المکس

Made in JAPAN
ELEMAX

موتور برق سنسی

Made in China
SENCI

موتور برق گرین پاور

Made in China
GREEN POWER

موتور برق جیانگ دانگ

Made in China
GIANGDONG

موتور برق کیپور

Made in China
KIPOR
لطفا جهت اطلاع از لیست قیمت کلیه محصولات و همچنین مشاوره فنی رایگان با کارشناسان این شرکت تماس حاصل نمایید.
09138101421 -09136462993
فهرست
تماس سریع
error: دیزل ژنراتور اسپادانا صنعت